еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР го потврди инцидентот на македонско-грчката граница: Надлежните констатирале оштетување на гранични камења во должина од 12 километри

Претставници на македонскиот дел на граничната Комисија за Сектор 3 и 4, заедно со претставници на грчките министерства за внатрешни работи и за одбрана завчера излегле на терен и констатирале дека се изместени и оштетени гранични камења во должина од 12 километри, информира денеска Министерството за надворешни работи.

Оштетување има на гранични камења на граничната линија на македонско-грчката граница од ГК 132 до ГК 147.

Фото: cdplodge.com

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мистерија кој отстранил и уништил 105 гранични столбови, некои високи и до еден метар на грчко-македонската граница

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на СОУ „Нико Нестор“ за набавка на масло за домаќинство вреден 58.000 евра

Никола Осило

Судење за „27 април“: Трајковски во Собрание не влегол да изврши тероризам, туку од радозналост

Редакција

Со купувањето на Охридска банка од Шпаркасе: Глигор Бишев повторно меѓу „најголемите“ во банкарскиот пазар

Никола Осило