еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР на Република Македонија ќе стане МНР на Република Северна Македонија за најмногу две недели

Министерството за надворешни работи, да ги замени таблите во министерството како и печатите и штембилите во министерството во рок од 2 недели, а во дипломатско-конзуларните претставништва во рок од 3 недели, одлучила Меѓуресорската работна група за извршување на обврските кои произлегуваат од Договорот од Преспа, информираат од Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сами ќе си плаќаме за новите регистарски таблички со ознаката NMK?

Банкноти со Република Серверна Македонија од следната година

За најмногу четири месеци треба да се сменат регистарските таблички од МК со NMK

На излез од земјата ќе се става печат со појаснување дека патните исправи се на Република Северна Македонија

За три дена на граничните премини и на аеродромите ќе има табли со Република Северна Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Партија за движење на Турците во Македонија: Новиот косовски амбасадор во Македонија е непожелна личност

Редакција

Свештенство при храмот Св. Георгиј: Црквата повика на придржување на мерките, нема простор за обвинување

Редакција

Катица Јанева тврди дека не наредила претрес на обвинителите од СЈО

Никола Осило