еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР објави оглас за вработување на 26 службеници

Министерството за надворешни работи денеска објави јавен оглас за вработување на 26 административни службеници (дипломати – приправници и помошно -стручни службеници).

„Како што Министерството за надворешни работи веќе објави, водејќи се од начелата на меритократија, инклузивност и транспарентност, охрабруваме пријавување на што поголем број на кандидати кои ги исполнуваат условите за вработување, со цел извршување на објективна селекција на високо перспективни кадри, кои постепено ќе ги развиваат неопходните дипломатски вештини, придонесувајќи на тој начин кон успешна афирмација на Република Македонија“, се наведува во денешното соопштение од МНР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Самоизолација и за министерот за образование Арбер Адеми

Редакција

(Галерија) Дизајнот на ТиноСки предизвикува насмевки, емоции и го буди детето во нас

Силвана Жежова

Пратеникот Љупчо Димовски ќе остане без пратеничкиот имунитет

Редакција