еМагазин
Image default
Бизнис

МНТ вработува 20 лица, плати до 27.034 денари

Националната установа „Македонски народен театар” Скопје објави оглас за вработување на 20 помошно технички лица и едно лице, давател на јавни услуги во културата, на неопределено време.

Се бараат кандидати за следните работни места: шминкер, портир, тон оператор, светло мајстори, декоратери, гардеробери, шивачи, кројачи и други профили работиници.

Платите во зависност од работното место се движат од 14.532 денари до 27.034 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Висината на платата зависи од местото на живеење: Каде има најголеми плати во Македонија?

Никола Осило

Поради зголемен обем на работа: Царинската управа распиша оглас за вработување на 78 лица

Никола Осило

Тендер „тежок“ 940.000 евра: МЕПСО купува патнички и товарни возила од три компании

Никола Осило