еМагазин
Image default
Бизнис

„Мој ДДВ“: Дали има ограничување до која сума може да се скенираат фискалните сметки?

Како факт број 4 на страницата „МојДДВ“, на прашањето „Дали има ограничување до која сума можам да скенирам“, одговорот е ДА.

„Aпликацијата МојДДВ дозволува скенирање на фискални сметки до и еднакви на 30.000 денари. За поголеми сметки, ќе добиете известување дека скенирањето не е возможно“, се вели во одговорот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„МојДДВ“: Како и колку пати може да ја скенирате фискалната сметка

Како да го надминете проблемот со скенирањето на фискалните сметки на апликацијата „МојДДВ“

Фото: УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакции продадени 3.000 акции од Комерцијална банка

Никола Осило

Ребаланс на буџет: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се „спукаа“ околу субвенцииите за повисоки плати

Никола Осило

Владата ќе ја реконструира вилата Свети Стефан во Охрид

Никола Осило