еМагазин
Image default
Бизнис

„МојДДВ“: Колку дена по издавањето можe да се скенира фискалната сметка?“

На прашањето на граѓаните „Колку дена по издавањето можам да ја скенирам фискалната сметка?“ на страницата „МојДДВ“ се вели:

„Секоја фискална сметка може да се скенира не подоцна од 10 дена по нејзиното издавање“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Мој ДДВ“: Дали има ограничување до која сума може да се скенираат фискалните сметки?

„МојДДВ“: Како и колку пати може да ја скенирате фискалната сметка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комерцијална банка ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност во странство

Никола Осило

Колкави се платите и надоместоците на менаџментот на Охридска банка

Редакција

На што и колку пари потрошиле лани телевизиите Телма, Сител, Алфа, Алсат М и Канал 5

Редакција