еМагазин
Image default
Бизнис

„Мода“ со загуба во првите три месеци од годинава

„Мода“ АД Свети Николе во првите три месеци од годинава оствари загуба од 5,3 милиони денари, што е влошување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала добивка од 3,1 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Виз ер“ не најавил повлекување од македонскиот пазар

Редакција

На менаџментот на Витаминка лани исплатени надоместоци од 15,6 милиони денари

Редакција

Ќе добие ли НЛБ Банка нов сопственик: Нова Љубљанска банка го продава мнозинскиот пакет акции

Редакција