еМагазин
Image default
Локално

Момче од Куманово пронајдено починато во затвор

На 24.11.2019 во 08.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во КПС – Затвор К’шење бил пронајден починат Љ.М. (22) од Куманово, без траги на насилство, информира МВР.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жител на Лабуништа сакал да натепа полицаец

Никола Осило

Началничка во МВР „работела прекувремено“ дури 56 пати

Никола Осило

Приведени две лица од Неготино поради напад на полицајци

Никола Осило