еМагазин
Image default
Локално

Момче од Слатино загина во сообраќајна несреќа

На 08.09.2018 година во 17,10 часот пријавено е дека на магистралниот пат Прилеп – Градско, во близина на село Плетвар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фиат“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(45) од Крушево, и моторцикл „Јамаха“ со охридски регистарски ознаки, управуван од М.М.(20) од село Слатино, кој починал на местото на настанот, информираат од МВР.

Н.К. и совозачот М.К. со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Градска болница Прилеп. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Никола Осило

Нападнале полицајци во Скопје и побегнале

Никола Осило

Мешавината од кофеин и парацетамол „омилена дрога“ на скопските дилери

Никола Осило