еМагазин
Image default
Локално

Момче прободено во автобус

На 10.02.2020 во 15.50 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив било примено лице со убодна рана од остар предмет, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека станува збор за Ш.М.(18) од с.Чајлане, скопско.

Според пријавеното, околу 15.00 часот во с.Бојане, на автобуска постојка во автобус влегол Ј.Н. од с.Бојане и со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на левата надколеница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанка нападната и ограбена сред улица

Никола Осило

Зоолошка се разубавува: Пристигнуваат морска лавица и Коко со уште три шимпанза

Редакција

„Југо“ се удрило во „пежо“: Две деца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција