еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Монтинг енергетика“ го доби тендерот на ЕСМ за специјализирана работна рака за ремонти во РЕК Битола вреден 825.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на услуга од специјализирана работна рака за ремонтни активности во ПЕ Термоелектрани, РЕК Битола за 2019 година склучи договор со друштвото за изградба, производство на опрема, монтажа на енергетски и индустриски објекти „Монтинг енергетика“ ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 50.740.000 денари или околу 825.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка Скопје оствари добивка од 17 милиони евра за шест месеци

Никола Осило

„Кабтел“ го доби тендерот Град Скопје за набавка на електрични машини за вакуумско собирање смет вреден 373.000 евра

Никола Осило

Убава вест: Првата пациентка со корона вирусот денеска заминува на домашно лекување

Редакција