еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Кавадарци за привремени вработувања вреден 210.000 евра

Општина Кавадарци по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со Агенцијата за привремени вработувања „Мотиви“ од Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 12.999.999 денари или околу 210.000 евра.

Фото: Општина Кавадарци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поделба во ВМРО-ДПМНЕ: Ќе го каже ли Никола Груевски својот став за референдумот?

Никола Осило

Регионот заедно ќе одлучува како ќе одговори на повисоките царини кои ги воведе Косово

Редакција

„Гранит“ потпиша договори со ЈП за државни патишта вредни 10 милиони евра

Никола Осило