еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Велес за привремени вработувања вреден 9 милиони денари

Општина Велес по распишаниот тендер за услуги од агенција за привремени вработувања склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Мотиви“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Добро бе сите ли работат во СЈО?“: Твитер реакции за тоа дека сопруга на вработен во СЈО и издала боледување на Јанева

Редакција

„Оилко“ откупи 2.015 сопствени акции

Никола Осило

Мицкоски од протестот во Кочани побара оставки од Димитров и Спасовски

Редакција