еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мотиви“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за привремени вработувања вреден 4,6 милиони денари

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија  по распишаниот тендер за привремени вработувања склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Мотиви“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.623.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Кавадарци за привремени вработувања вреден 210.000 евра

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Велес за привремени вработувања вреден 9 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕЛЕМ за времени вработувања ќе ја ангажира Контакт бизнис

Редакција

Две катни гаражи ќе се градат во комплексот клиники Мајка Тереза

Никола Осило

ОДВ Електрик го шири производството во Македонија, нови 90 вработувања и инвестиција од 4,2 милиони евра

Редакција