еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мотоциклист повреден во сообраќајка со возило на заменик-министерот за култура Владимир Лазовски

Во сообраќајна незгода кај Градската болница во кој учествувал заменик-министерот за култура Владимир Лазовски денеска беше повреден мотоциклист.

Лазовски на својот Фејсбук профил напиша дека ќе сноси одговорност, доколку се утврди негова вина.

„Најважно од сé е што мотоциклистот и јас сме добри. Цело време бев со него, пуштен е од болница, добро се чувствува. Јас немам повреди. Надлежните органи извршија увид и доколку се утврди моја вина ќе сносам одговорност“, напиша Лазовски.

Фото: Фејсбук/Владимир Лазовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца патници од Италија и Шпанија тестирани на коронавирус, резултатите негативни

Редакција

65 од случаите на заболени со коронавирусот импортирани, 302 лица имале контакт со веќе потврден случај

Редакција

(Фото) Во Струга не важат законите, се става бетон среде трската

Редакција