еМагазин
Image default
Локално

Му фрлил бомба во домот во Драчево: Оштетени „Ауди“, „Рено“ и „Голф“

На 23.04.2019 година околу 04.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Партизански пат“ во населба „Драчево“, во дворот од куќата на Н.И.(25), непознато лице фрлило експлозивна направа и биле оштетени патнички возила „Ауди“,„Рено Клио“ и „Голф 3“,а биле оштетени и прозорци од куќата, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Луцидна компјутерска измама: Скопјанец менувал податоци за меѓународни разговори кај два телефонски оператори

Никола Осило

Со истрел од воздушна пушка повредил шестгодишно девојче

Редакција

Нападнат полицаец пред кабаре во Охрид

Никола Осило