еМагазин
Image default
Локално

Му нанел убодна рана во селски локал

На 24.05.2019 околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24) од с.Градец, информира МВР.

Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.. На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Гостивар. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Паднал во провалија додека со камион истоварал шут

Никола Осило

Вработен олеснил казино во Гостивар

Никола Осило

Внимавајте: Во Трубарево и Брњарци измами со набавка на дрво за огрев

Редакција