еМагазин
Image default
Локално

Му удриле нож по расправија во кафана

На 23.03.2019 година во 00,30 часот во СВР-Скопје било пријавено на улицата “532“ во угостителски објект во с.Марино–скопско дошло до нарушување на јавниот ред и мир помеѓу лицата: Ф.Ф. (27) од с.Кадино-скопско од една страна и А.Ц. и Ј.Ц. од друга страна, при што Ф.Ф. бил прободен со нож, информира МВР.

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“, а А.Ц и Ј.Ц се приведени во полициска станица. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Велосипедистка од Полска тешко повредена по пад на патот Трпејца-Стење

Никола Осило

Масовна тепачка во Скопје: Пресметка на различни генерации

Никола Осило

Ќе се воведува ред во паркирањето: ЈП ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентни паркиралишта

Редакција