еМагазин
Image default
Локално

Му зел 54.500 евра на иселеник во САД за нива што не била негова

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(44) од с.Добри Дол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, информира МВР.

Во текот на 2018 до август 2019, пријавениот, на С.Ф.(53) од с.Добридол, кој живеел во САД, му понудил за продажба нива во туѓа сопственост. Притоа, тие склучиле договор за купопродажба, за што С.Ф. на пријавениот му исплатил 54.500 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Командирот на противпожарната единица во Скопје, Кочовски апелира до надлежните да излезат на терен за да спречат пожарите

Редакција

Општина Сарај ниту ќе ги легализира, ниту ќе ги урива дивите платформи на Матка

Редакција

Поранешниот возач на Хазби Лика извршил самоубиство

Редакција