еМагазин
Image default
Македонија

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири на Фејсбук реагира за случувањата во македонското Собрание, поврзани со пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски.

Синоќа претседателот на Собранието, Талат Џафери ја прекина седницата на која се очекуваше да биде одземен имунитетот на Вељаноски.

“Талат Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Трајко Вељаноски?!!!… Го СПАСИЈА за да ги “СПАСИ” некогаш ВМРО нив или …???…

Народот вели: “ Во секое ЗЛО за добро” … Јавноста уште еднаш го виде вистинското лице на оваа политичка партија.

И пророкот Мухамед во една негова изрека има кажано: “Ако не се срамиш, прави што сакаш”.

П.С.

ДУИ 2014 = 153.000, ДУИ 2016 = 86.000, ДУИ 2019 = …“, пишува Зекири.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Павле Богоевски: Џафери го заштити организаторот од притвор, правејќи будали од сите нас

„Џабе се више сите напади врз ДУИ, одговорни се спасителите на ДУИ„: Твитер за имунитетот на Вељаноски

Села за одземањето на имунитетот на Вељаноски: Дали Џафери е продолжена рака, или фатена опашка

„Драма“ за одземање на имунитетот на Вељаноски, Џафери ја прекина седницата

Фото: Фејсбук/Зекири

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Социјалистичката партија на Македонија со безрезервна поддршка на кандидатурата на Гордана Силјановска-Давкова

Редакција

Автобусот на “Дурмо турс“ немал уред за манипулирање на брзината, тврди сведок што го баждарел тахографот

Редакција

СЈО бара седум од „бомбите“ во „Титаник“ да бидат слушани без присуство на јавноста

Редакција