еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Муковски пред портите на Ватикан, време е за Кодот на Дичо Молерот“: Твитер за делегацијата која ќе патува во Рим во чест на св. Кирил

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на 24 мај ќе ја предводи државната делегација за одбележување на традиционалната манифестација „Македонија во чест на св. Кирил“, во Светата столица во Рим.

Џафери ќе биде придружуван од пратениците Јован Митрески, Никола Мицевски, Ејуп Алими, Ирена Стефоска, Крсто Мукоски, генералниот секретар Цветанка Иванова, вицепремиерот Кочо Анѓушев, заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, државниот секретар во МНР, Виктор Димовски и директорот на Комисијата за односи со верски заедници, Даријан Сотировски.

Информацијата дека и Мукоски ќе биде во делегацијата предизвика реакции на социјалните мрежи, Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Друштво ќе му прави и Мукоски: Џафери ќе ја предводи државната делегација во Рим во чест на св. Кирил

Фото: Фејсбук/Мукоски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иванов го потпишал Законот за амнестија

Редакција

МВР: Спречен можен терористички напад од поддржувачи на ИСИС

Редакција

Владата донесе уредба за одложено плаќање на кредитите, на ред се банките

Редакција