еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мултимилионски тендер: Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта купува 558.000 литри еуродизел

Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати распиша оглас за набавка на 558.000 литри еуродизел БС (Д-Е В).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 347.457.627 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Сарај за набавка на горива вреден 51.000 евра

Никола Осило

Четврти смртен случај: Десет и пол месечно бебе почина од компликации од морбили

Редакција

“Мерко нема мерка“: Твитер за новата лимузина во која ќе се вози градоначалникот на Струга

Редакција