еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мултимилионски тендер: Министерството за одбрана купува 82 возила

Министерството за одбрана – сектор за логистика распиша оглас за набавка на 82 неборбени моторни возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 211.864.406 денари или околу 3,4 милиони евра.

Во огласот се бара понуда за 1 автобус, 11 товарни моторни возила фургон со носивост минимум 750 килограми, 5 товарни моторни возила фургон со носивост минимум 1.300 килограми, 10 патнички моторни возила,11 возила – комбибус, 20 теренски моторни возила со носивост од 1,5 т. и 24 теренски моторни возило со носивост од 4 т.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишуваше Груевски пред да побегне за одењето во затвор: “Нека ме уапсат, затворат и малтретираат“

Редакција

Што се случува со мерцедесот за чија набавка Груевски доби 2, а Јанкулоска 6 години затвор?

Редакција

Законски измени за угостители и обложувалници: Ограничување на времето за издавање сторна сметка

Редакција