еМагазин
Image default
Забава

Музичарот Дуке Бојаџиев стана татко по втор пат

Музичарот Дуке Бојаџиев објави дека синоќа се родил неговиот втор син Леон.

„Леон пристигна синоќа“, напиша Бојаџиев на неговиот фејсбук-профил.

Бојаџиев со семејството живее во Њујорк, каде што музички твори и соработува со голем број на музичари. Неговите музички проекти неретко ги споделува пред македонската публика преку фантастични концерти.

Фото: Фејсбук/Бојаџиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Вевчански карневал: Нобелова награда за Груевски и мајката на Заев, главни „ѕвезди“ исклучените пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Кои пејачи ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ

Редакција

Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019

Никола Осило