еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР купува спортска опрема за специјалната полиција за 11,6 милиони денари

Министерството за внатрешни работи на РМ распиша тендер за набавка на спортска опрема за припадниците на специјална полиција.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 11.612.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без инциденти помина чествувањето на Илинден на Мечкин Камен

Редакција

Твитер „полуде“ за изјавата на Џафери: „Крсто Мукоски после мандатот треба директор за јавни набавки да биде“

Никола Осило

(Фото) Палењето на дивите депонии во околината на Скопје го загадува воздухот во градот

Редакција