еМагазин
Image default
Бизнис

МВР на 51. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 73 милиони денари

Заклучно со септември, годинава дури 1.011 министерства, општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа имале доспеани, а неплатени обврски во вкупен износ од 18 милијарди денари или околу 305 милиони евра, покажуваат најновите податоци на Министерството за финансии.

Меѓу должниците се јавува и Министерството за внатрешни работи кое е на 51. место на листата од 1.011 должници и заклучно со септември имало доспеани, а неплатени обврски во износ од 73,9 милиони денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Топ десет државни должници

Владата на 138. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 18 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Каргомакс“ го доби тендерот на ЈП Градски паркинг за набавка на пајак-возила и камион „тежок“ 345.000 евра

Никола Осило

Алкалоид со дополнително вложување во Словенија

Редакција

Горивата поевтинуваат до три денари

Редакција