еМагазин
Image default
Локално

МВР: Непознат идентитетот на мајката која остави новороденче на улица во Топанско поле

На 14.05.2019 година во 11.45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул.„Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело, инфофмира МВР.

Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и било во добра здравствена состојба. Идентитетот на бебето и мајката се уште е непознат. За настанот се запознаени социјални работници и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Случаен минувач најде новороденче на улица во Топанско поле: Мајката го оставила веднаш по породувањето

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тетовски автобус се запали во близина на Дубровник, нема повредени

Редакција

Детска порнографија: Беровец дистрибуирал слики со компромитирачка содржина од 16-годишно девојче

Редакција

(Фото) Општина Центар ја урива доградбата на „Мекиците од стража„ на улица Македонија

Редакција