еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР објави видео од авионската несреќа на Солунска глава

Министерството за внатрешни работи објави видео од местото каде вчера се сруши авионот од типот Цесна.

Во несреќата на Солунска Глава, живот го загубија бугарските државјани, бизнисменот Георги Бошнаков, неговата сопруга Калина и двете ќерки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителство за авионската несреќа на Солунска глава: Увидот се уште трае

Во несреќата загина цело семејство: Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска глава

Се урна авион Цесна кај Солунска Глава, загинати сите четворица патници – бугарски државјани

Фото/Видео: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието пред распуштање, претходно пратениците треба да гласаат за законите за ЈО, за Советот на јавни обвинители и за одбрана

Редакција

И судењето за „ТНТ“ ќе стартува од почеток, поротничка поднесе неотповиклива оставка

Редакција

Второосмничениот во „Рекет“ Зоран Милески – Кичеец пуштен во домашен притвор

Редакција