еМагазин
Image default
Локално

МВР: Приведени четворица полски навивачи по вчерашниот инцидент

На 06.06.2019 година во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на Плоштад „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир од полски навивачи кои се дојдени да го следат фудбалскиот натпревар помеѓу нашата и репрезентацијата на Полска, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото и во Полициската станица Центар биле приведени лицата П.М.Б.(30), П.В.(38), K.K.(26) и С.В.Б.(40), сите државјани на Република Полска, за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Филмска бркотница меѓу полицијата и полски хулигани во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За да не се прават гужви летово привремен сообраќаен режим на А2 делницата Скопје-Охрид-Скопје

Редакција

Од играчка-плачка: Пукајќи петарди во тенџере, дете заврши во штипската болница

Редакција

Крвав напад во Шуто Оризари: Го заслепиле и го прободеле во вратот

Никола Осило