еМагазин
Image default
Локално

МВР со детали за прегазеното дете во Радишани

На 05.09.2019 во 08.55 часот на ул.„Радишанска“ во Скопје, мопед „Хонда“ без регистарски ознаки, управуван од В.Д.(18) од Скопје, удрил во малолетник од Скопје, информира МВР.

Во незгодата, детето се здобило со повреди и било пренесено во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ресторан со пратечки содржини „никнува“ кај познатиот видиковец на Козјак

Никола Осило

Општина Чаир: Нема дозвола за ископ на земјиште на местото каде што загинаа двајца работници

Редакција

Ученик нападнал ученичка на час по физичко во угостителското училиште

Никола Осило