еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за тепачката на „Рузвелтова“: Тешко повредено едно лице, еден во бегство

На 22.03.2019 година во 17,45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Франклин Рузвелт“ во угостителски објект дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу: Ф.Ј.(18) од Визбегово-скопско и Е.Р.(18) од Скопје од една страна и А.К. и И.А.(25) од Скопје од друга страна, информира МВР.

При пресметката бил употребен и нож. Со тешки телесни повреди се здобил И.А. констатирани од страна на лекар од Комплексот клиники “Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобиле Ф.Ј. и А.К. констатирани од страна на лекар од Градската општа болница “Свети Наум Охридски“.

Тројцата се обезбедени, а се преземаат мерки за пронаоѓање на Е.Р. и целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За да влезете во бизнисот со медицински канабис Ви треба банкарска гаранција од 1 милион евра!

Редакција

Прилепчанка продавала пиротехника под тезга

Никола Осило

И СДСМ на оглас ќе бара кандидати за претседател на државата

Редакција