еМагазин
Image default
Македонија

МВР со детали за убиството на таткото и синот во Слупчане

На 21.04.2019 година во 22.40 часот полициски службеници од Полициското одделение Матејче во атар на с.Слупчане, на место викано „Слупчански бунар“, пронашле патничко возило „Опел астра“ со скопски регистарски ознаки во кое билe две лица без знаци на живот, информира МВР.

Јавен обвинител и екипа од СВР Куманово излегле на местото на настанот и било констатирано дека непознат сторител со огнено оружје пукал во Е.С.(47) и неговиот син (роден 2010 год.), двајцата од с.Опае.

По наредба на Јавен обвинител, телата на починатите се дадени за обдукција во Институтот за судска медицина и криминалистика Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од близина е пукано во возилото: Обвинителство со детали за убиството на таткото и синот во Слупчане

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: За што е осомничена Катица Јанева и со какви докази докази располага Обвинителството

Редакција

Се одложи рочиштето за „ТНТ“, обвинетиот Трајковски на боледување

Редакција

„Талир“ повторно одложен, на Груевски ќе му се суди во отсуство

Редакција