еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„МВР со нови детали за бегството. По опсежна истрага Груевски е забележан на Сител“: Твитер „збесна“

Појавувањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски на телевизија Сител, во неговото прво интервју по бегството во Унгарија, каде стана политички азилант, предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Еден ден ќе се вратам“, порача Груевски

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Груевски во Будимпешта живеел кај пријатели

Груевски на телевизија објасни како избегал, ама не кажа како ја напуштил Македонија

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков крај на мандатот на Јанева: Ем притворена ем разрешена, а можеше да биде симболот на борбата против корупцијата

Редакција

Починале на место: Познат идентитетот на петтемина загинати во сообраќајката кај Драчево

Никола Осило

(Видео) „Дома со Леа“ е првиот јутјуб канал за мајчинство на македонски јазик

Редакција