еМагазин
Image default
Локално

МВР во „лов“ на несовесни возачи и мотоциклисти

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 14.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, информира МВР.

Притоа, санкционирани 77 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина(10 надвор од населено место и 67 во населено место). На прекршителите поднесени се 76 мандатни платни налози и еден прекршочен платен налог. Откриени се и 61 останати прекршоци за кои се издадени 27 мандатни платни налози и 34 прекршочни платни налози.

На 14.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведен акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли на територијата на Скопје, при што откриени се 11 возачи на мотоцикли (осум возеле без заштитен шлем и тројца без возачка потврда). Откриени се и 46 останати прекршоци за кои се издадени 32 мандатни платни налози и 14 прекршочни платни налози.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арачиновец повреден од залутан куршум

Никола Осило

Холандска туристка пронајдена мртва во хотел во Струга

Редакција

Несекојдневен случај во Скопје: Киднапирале крадец откако „олеснил“ казино