еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

На средба со Боки 13 во неговиот дом бил и министерот Венко Филипче, откри Камчев

При вкрстеното испрашување од страна на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 на сведокот, бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, тој откри дека на 15 март бил во домот на Боки 13, каде што му била понудена бизнис-идеја, но тој ја одбил.

На прашањето на Боки 13, кој бил присутен, Камчев одговори дека бил и министерот за здравство, Венко Филипче.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Боки 13 вели дека Кичеец му ја вратил на Камчев фамозната торба „Луј Витон“

Чифлиганец: Сум немал никакава средба за „Рекет“, ниту во мојот, ниту во нечиј друг стан

Камчев се „отвори“ како сведок на судењето за „Рекет“: Боки 13 ми вршеше притисок преку Јанева и Стефанова

Фото: Министерство за здравство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Најдоброто од отварањето на карневалот во Рио де Женеиро: Секси танчерки ги преплавија улиците

Редакција

(Видео) Екстремист што се заложи за Албанска федерација: Кој е новиот косовски премиер Аљбин Курти?

Никола Осило

Судењето за „27 април“ продолжува на 6. февруари со завршни зборови на одбраната

Редакција