еМагазин
Image default
Политика ТОП СТОРИИ

На 48 годишна возраст почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

Денеска почина градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски (48).

Медиумите неофицијално објавија дека причината за ненадејната смрт е инфаркт.

Стојаноски е роден во Охрид, на 7. август 1970 година, а градоначалник на Охрид стана по победата на локалните избори лани.

Неговиот мандат како градоначалник започна на 20 октомври 2017 година.

Стојаноски е автор на значаен број трудови и артикли од областа на маркетингот.

Фото: Фејсбук/Јован Стојаноски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Според првичните информации, градоначалникот на Охрид починал од срцев удар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скандалот со прислушувањето се проширува: Покрај на Oбвинителство прислушувани телефоните и на Основен суд

Редакција

(Видео) Притвор за командирот на шумската полиција во Битола за примање поктуп

Никола Осило

Тодоров: Ниту сум разговарал со пратеници да гласаат, ниту планирам да разговарам со други за повторно да гласаат

Редакција