еМагазин
Image default
Локално

На арачиновец му го украле „Мерцедесот“

На 04.03.2019 година во 19.40 часот во СВР Скопје, С.С.(41) од село Арачиново пријавил дека истиот ден во периодот 17.10 до 19.00 часот во с.Арачиново непознат сторител го одзел неговото патничко возило „Мерцедес 220“ кое било оставено отклучено и со клуч на бравата, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Украдено „БМВ“ во Аеродром

Никола Осило

Скопjанец со објава на Фејсбук им ја загрозил сигурноста на пратениците

Никола Осило

Повредена патничка на ЈСП по каменување на автобус во Јурумлери

Никола Осило