еМагазин
Image default
Локално

На „Богородица“ се чека од 30 до 45 минути за излез од државата

На граничниот премин Богородица утрово има зголемена фреквенција на возила. Времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

На останатите граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, додава АМСМ.

Вчера се чекаше три до четири часа се чека за влез во Грција поради бавно извршување на граничните формалности на грчка страна, а меѓуграничнот простор беше споен со возила од македонска страна.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) МВР им дели вода на заглавените туристи на македонско-грчката граница кои чекаат три часа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со товарно возило удрил во малолетен велосипедист од Муртино

Никола Осило

Луцидна измама: Менаџер и застапник на осигурителна компанија си ставале в џеб пари од осигуреници

Редакција

Вработен во скопски хотел нападнат поради нерасчистени долгови

Никола Осило