еМагазин
Image default
Балкан

На Халкидики е прогласена вонредна состојба

По страшното невреме синоќа на Халкидики, каде што според последните информации има шест загинати и неколку десетици повредени е прогласена вонредна состојба.

Министерство за надворешни работи извести дека помеѓу загинатите нема Македонци, но дел од медиумите јавуваат дека дел од нив кои се таму, ги напуштаат местата.

Бурата фатила ненадејно и за кратко време направила пустош. Загинатите туристи починале откако врз нив се срушил покрив, од паднато дрво и превртена камп-приколка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонските туристи не ги откажуваат аранжманите поради страшното невреме на Халкидики

Вознемирувачки видеа од моментот на невремето на Халкидики

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

(Видео+фото) Најмалку шест жртви, меѓу кои и две деца во невреме на Халкидики

Фото: thestival.gr

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бесплатно сместување, храна и солидни плати: Хрватска атрактивна за сезонска работа за Македонците

Редакција

Мицотакис пак се закани: Ако не се задоволат грчките позиции, нема отворање ни затворање на поглавјата за членство на Скопје во ЕУ

Редакција

Грција сака да стане наш главен стратешки одбранбен партнер

Никола Осило