еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На колку е осуден Муковски? На 210 тендери“: Твитер за пресудите за 27.април

На социјалните мрежи и во јавноста не стивнуваат реакциите за пресудите за настаните во македонското Собрание од 27. април, 2017 година.

Реакциите се различни, а Ви пренесуваме што мислат твитерџиите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чавков на Фејсбук: Казната е драконска, вилата на Халкидики ако ја најдете ја поклонувам

Осудените за „27 април“ во притвор

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Фото: Фејсбук/Муковски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Сашо Симјановски, кој по предлог на Владата влезе во Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција

Владата за првиот дел од претседателската кампања одобри 100 милиони денари од буџетот

Редакција

„Интересен тајминг“ за апсење на таткото на Јани Бојаџи

Никола Осило