еМагазин
Image default
Бизнис

На македонскиот пазар пристигна новиот балканскиот бренд Autoto кој се занимава со продажба на користени возила од сите брендови

На македонскиот пазар пристигна новиот балканскиот бренд Autoto кој се занимава со продажба на користени возила од сите брендови.

Возилата за продажба, засега, може да се погледнат во салонот на Autoto како и на Фејсбук страната facebook.com/autotomk, а наскоро, ќе се пушти во употреба и интернет страницата со понуда на користените возила за купување од мрежата на Autoto на Балканот (Хрватска, Бугарија и Босна и Херцеговина).

Под слоганот „Сигурни автомобили – среќни возачи“, овој бренд обезбедува проверка на купениот автомобил кај овластен сервисер и гаранција од 6 месеци за возилото. Среќата кај купувачите следува преку дополнителните попусти и подароци.

Во Autoto може да најдете користени возила од сите брендови. Се нуди и можност да го оставите вашето старо возило за да набавите некои од автомобилите на залиха.

Локацијата на салонот е во состав на новиот објект на Ми-Да Гранд Моторс на улица „Босна и Херцеговина“ број 1, Скопје.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бирото за јавни набавки вработува 12 лица, плата до 35.800 денари

Никола Осило

Собранието го донесе ребалансот на буџетот за 2018 година: Повеќе пари за општините, за да излезат од долгови

Редакција

Топ 5 акции со најголем раст на Македонската берза во март

Редакција