еМагазин
Image default
Балкан

Шест лица ранети во судир со оружје и ножеви помеѓу Грци и Албанци во близина на Атина

Грчката полиција соопшти дека најмалку шест лица се ранети во судирот што се случи рано изутрина помеѓу група Грци и Албанци во Геракас, источно од Атина.

Тројца од ранетите се Грција, а тројца Албанци и тие се префрлени во болница. Еден од Грците има прострелна рана од огнено оружје во вратот, а двајца Албанци имаат повреди од нож.

Полицијата истражува дали инцидентот е поврзан со вчерашното убиство на етнички Грк од страна на албанската полиција, пренесува дописникот на еМагазин од Солун, или се работи за мафијашка пресметка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кој е Гркот кој што го уби албанската полиција

(ВИДЕО) Голем инцидент: Албански полицајци застрелаа Грк заради грчкото знаме

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во акцијата на косовската полиција во северно Косово уапсени и службеници на УНМИК

Редакција

Бугарија ги кажа условите за датум за ЕУ: Скопје да не бара признавање на македонско малцинство

Никола Осило

Слаб одзив на протестот за името Македонија во Атина: Полицијата изброја 60 илјади граѓани

Редакција