еМагазин
Image default
Бизнис

На неизвршните членови на ОД на Тетекс лани исплатени 1 милион денари паушал

На неизвршните членови на Одборот на директори (ОД) на Тетекс АД Тетово лани им е исплатен месечен паушал од нето 14.000 денари, или вкупно 1.008.000 денари, стои во Годишниот извештај на компанијата, објавен на Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се членови на Одборот на директори на Тетекс

Колкава плата има Глигорие Гоговски, генералниот директор на Тетекс

Фото: Тетекс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комплексот „Лимак Дајмонд“ ќе има силен придонес во развојот на Скопје и локалната економија!

Редакција

Македонија најмногу тргува со Германија, Грција, Велика Британија, Србија и Бугарија

Никола Осило

Грција и Македонија почнаа да добиваат гас преку Турски тек

Редакција