еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 520.461 лица, а „против“ 32.801 лица

Државната изборна комисија соопшти дека од 3.109 процесирани избирачки места или 86,42% гласале 569.871 лица или 36,27% од кои 520.461 гласале „за“, а 32.801 лица гласале против.

Илустрација: ДИК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мамо, мамо, дојди Катица и Лиле се степаа надвор“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Стефанова, Камчев, Боки 13…

Редакција

Амди Бајрам почна да собира потписи за кандидатурата за претседател

Никола Осило

Скопскиот Кривичен суд утре ќе проверува, дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

Редакција