еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 605.016 лица, а „против“ 37.312 лица

Државната изборна комисија соопшти дека од 3.464 процесирани избирачки места од вкупно 3.513 или обработени 86,42% од податоците на референдумот гласале 661.393 лица или 36,87% од вкупниот број запишани гласачи од кои 605.016 гласале „за“, а 37.312 лица гласале против прифаќањето на Договорот со Грција и зачленување на земјава во ЕУ и НАТО.

Илустрација: ДИК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на струја вреден 57.000 евра

Никола Осило

Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на ДУП-от на Аеродром

Никола Осило

Горан Милевски реизбран за лидер на ЛДП, порача дека нема да го подржи предлог законот за амнестија

Редакција