еМагазин
Image default
Забава

На платото пред „А1 Арена“ вечерва ќе настапат Róisín Murphy, Каролина со Македонска филхармонија, Влатко Лозаноски, Funk Shui и Dj Alle Farben

А1 ви ја претставува електро-поп иконата Róisín Murphy во Скопје на 14 септември, на платото пред „А1 Арена“!

„Дојдете да уживаме во големиот A1 World of Music спектакл на кој ќе настапат и Каролина со Македонска филхармонија, Влатко Лозаноски, Funk Shui и Dj Alle Farben.Не пропуштајте го најдобриот настан за оваа година! Влезот е слободен“, велат од „А1 Македонија“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) „Време-невреме“, прва авторска песна на момчињата познати по добрите забави „Brass Brothers“

Редакција

(Видео) Калиопи со нова песна „Хајде да пјевамо“: Нека патуваат добрите желби

Редакција

(Фото) „Некст тајм“ на прием кај претседателот Иванов: Oвој момент ќе остане вечно во нашите сеќавања

Редакција