еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На плоштад Македонија умре Северна“: Твитер реакции за дочекот на Вардар во Скопје

Илјадници граѓани, многу емоции, но и политика. Вака во кратки црти помина синоќешната прослава за големиот успех на Вардар на плоштадот Македонија во Скопје.

Реакциите во јавноста и на социјалните мрежи се различни, а Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русинот Шишкарев на прославата за Вардар: „Сакам да станам Македонец, барам една година пасош, но никој не ми дава“

(Видео+фото) Како градоначалникот Петре Шилегов го „виде“ пречекот на ракометарите на Вардар

(Галерија) Прослава со ракометарите на Плоштад: „Уааа“ за Град Скопје од граѓаните и „никогаш Северна само Македонија“ од навивачите

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските банки скржави на вработувања: За цела година бројот на вработени се зголемил за само 4 лица

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Психијатриската болница за набавка на екстра лесно масло вреден 238.000 евра

Никола Осило

Убава вест: Бројката на излекувани од корона вирусот до денес изнесува 200

Редакција