еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

На распродажба имотот на ТВ Нова: Се нудат автомобили, камери, компјутери…

Автомобили, камери и телевизиска опрема, компјутери и друг имот во сопственост на телевизијата Нова денеска ќе се понуди на електронска продажба со јавно наддавање без утврдена почетна.

На продажба се нуди следниов имот:

Пакет 1  – Канцелариска опрема и мебел, по проценета вредност од 784.663 денари

Пакет 2  – Опрема за греење и ладење, по проценета вредност од 512.645 ден.

Пакет 3 – Компјутерска опрема, по проценета вредност од 5.367.568 ден.

Пакет 4 – телевизиска опрема, по проценета вредност од 22.322.757 ден.

Пакет 5 – Транспортни средства, по проценета вредност од 555.530 ден.

Пакет 6 – Ситен инвентар, по проценета вредност од 76.795 ден.

Пакет 7 – Опрема за електрично напојување (агрегат и УПС систем) по проценета вредност од 400.720 ден.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина актерската легенда Мите Грозданов

Никола Осило

По скандалот со руските комичари: Заев нема да поднесе оставка, ниту пак некој од протоколот

Редакција

(Видео) СДСМ: Фејсбук статусот на Груевски излезе од устата на Христијан Мицкоски

Никола Осило