еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На СДСМ им застарува власта на 12 април“: Твитер реакции оти Груевски нема да одговара за „Траекторија“

Експремиерот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде стана азилант нема да одговара за примање награда за противзаконско влијание, дело за кое беше обвинет во случајот „Траекторија“ поради тоа што делото е застарено односно изминале шест години од дејствието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски нема да одговара за „Траекторија“ поради застареност на делото, трошоците ќе ги платат граѓаните

Судските трошоци поврзани за оваа постапка против Груевски ќе ги платат граѓаните преку буџетот на државата.

Информацијата предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нов шопинг центар: Што нуди новиот „Поинт ретаил парк“ кој е прв во регионот

Редакција

Министерството за здравство без тендер склучи милионски договор со „Феникс фарма“ за набавка на инсулин

Никола Осило

Колкави се хонорарите на пејачите и актерите вклучени во кампањaта за претседателските избори?

Никола Осило