еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

На шопинг во Солун: За неколку дена стартуваат големите попусти во Грција

Традиционално по новогодишните празници, од понеделник, 14 јануари, па се до четврток, 28 февруари во Грција е период на големи попусти, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

За разлика од попустите кои се нудат кај нас, цените кои во овој период се нудат во Грција, се далеку подостапни за македонскиот џеб.

Цените на одредени производи паѓаат и за повеќе од 70%.

За време на попустите неколку македонски агенции редовно организираат еднодневни тури до Солун, а доколку немате свое возило, можете да ја користите и редовната секојдневна автобуска линија од Скопје до Солун, од пет часот попладне од Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државата се подготвува за историски настан: Централната миса на папата Франциск во Скопје, ќе се одржи на плоштадот

Редакција

(Фото) Луксузен превоз со приватни авиони, јахти и хеликоптери на македонскиот пазар

Никола Осило

Стопанската комора на Македонија во одбрана на вицепремиерот Кочо Анѓушев

Никола Осило